O knížkách


Teď jedna čerstvá novinka:

Nakladatelství Gnóm mi nabídlo, jestli bych nechtěl vydat tento svůj článek o Putinovi v knižní podobě.

Takže jsem ho pro vás rozšířil skoro na dvojnásobek a přidal jsem mj. kapitoly o tom, jak a v čem se liší pohled na svět dalších velmocí (Číny, USA) od toho ruského a jak se to projevuje v jejich chování na mezinárodní scéně.

Takže jestli vám ten předchozí dlouhý text nestačil a chcete víc, anebo máte (jako já) radši papír než displej telefonu, anebo pokud znáte někoho, kdo se v kontextu aktuálního konfliktu trochu ztrácí, případně má poněkud zkreslené představy o Rusku (jeho historii i současnosti), tak mu knížku můžete věnovat. Třeba to někomu pomůže se v tom současném zmatku trochu zorientovat.

Knížka je k dostání v papírové i elektronické podobě v e-shopu nakladatelství Gnóm, anebo ve většině knihkupectví, od Dobrovského, přes Kosmas až po Luxor.

Pro další info můžete sledovat můj Facebook

Nihilista na balkonu je pětice satirických povídek na aktuální témata, která hýbou současnou společností: dezinformace a konspirační teorie, soužití různých kultur, hodnotová a existenciální krize, efektivita vzdělávacího systému apod. Jedna z povídek, věnovaná byrokratizaci společnosti a reakci státu na krize, se s příchodem koronavirové pandemie stala paradoxně aktuálnější, než byla v době jejího vzniku.

Všechny tyto poměrně závažné problémy jsou v knížce uchopeny velmi odlehčenou formou, s notnou dávkou absurdního humoru. Hlavní výhodou jednotlivých povídek je, že žádná z nich není natolik dlouhá, aby u ní nedokázal vydržet i průměrný konzument dnešní internetové kultury.

Knížku je možné koupit ve všech dobrých knihkupectvích, v e-shopu nakladatelství Formal Group a nově také jako e-book

UPDATE: Pro velký úspěch papírové verze je teď Nihilista na balkonu k dostání i jako audiokniha. A ne jen ledajaká! Namluvila ji totiž plejáda hereckých a dabingových hvězd: Petr Čtvrtníček, Jana Stryková, Michal Holán, Vasil Fridrich, Petra Horváthová a Roman Mrázik. Najdete ji už teď v české (i slovenské) Audiotéce a také v Audiolibrixu.

Ukázky z knížky