O knížce


Koupí Nihilisty také přispíváte na dobrou věc, protože 50 % zisku z prodeje knížky půjde Nadaci Krása pomoci, která odvádí skvělou práci při péči o osamělé seniory.  

Nihilista na balkonu je pětice satirických povídek na aktuální témata, která hýbou současnou společností: dezinformace a konspirační teorie, soužití různých kultur, hodnotová a existenciální krize, efektivita vzdělávacího systému apod. Jedna z povídek, věnovaná byrokratizaci společnosti a reakci státu na krize, se s příchodem koronavirové pandemie stala paradoxně aktuálnější, než byla v době jejího vzniku.

Všechny tyto poměrně závažné problémy jsou v knížce uchopeny velmi odlehčenou formou, s notnou dávkou absurdního humoru. Hlavní výhodou jednotlivých povídek je, že žádná z nich není natolik dlouhá, aby u ní nedokázal vydržet i průměrný konzument dnešní internetové kultury.

Knížku je možné koupit ve všech dobrých knihkupectvích, v e-shopu nakladatelství Formal Group a nově také jako e-book

UPDATE: Pro velký úspěch papírové verze je teď Nihilista na balkonu k dostání i jako audiokniha. A ne jen ledajaká! Namluvila ji totiž plejáda hereckých a dabingových hvězd: Petr Čtvrtníček, Jana Stryková, Michal Holán, Vasil Fridrich, Petra Horváthová a Roman Mrázik. Najdete ji už teď v české (i slovenské) Audiotéce a také v Audiolibrixu.

Ukázky z knížky