O knížkách


Teď jedna čerstvá novinka:

Nakladatelství Gnóm mi nabídlo, jestli bych nechtěl vydat tento svůj článek o Putinovi v knižní podobě.

Takže jsem ho pro vás rozšířil skoro na dvojnásobek a přidal jsem mj. kapitoly o tom, jak a v čem se liší pohled na svět dalších velmocí (Číny, USA) od toho ruského a jak se to projevuje v jejich chování na mezinárodní scéně.

Takže jestli vám ten předchozí dlouhý text nestačil a chcete víc, anebo máte (jako já) radši papír než displej telefonu, anebo pokud znáte někoho, kdo se v kontextu aktuálního konfliktu trochu ztrácí, případně má poněkud zkreslené představy o Rusku (jeho historii i současnosti), tak mu knížku můžete věnovat. Třeba to někomu pomůže se v tom současném zmatku trochu zorientovat.

Knížka je k dostání v papírové i elektronické podobě v e-shopu nakladatelství Gnóm, anebo ve většině knihkupectví, od Dobrovského, přes Kosmas až po Luxor.

Nově je k dostání i jako audiokniha. A to ve skvělém podání Gustava Haška. Koupit si ji můžete v Audiotéce, Audiolibrixu a vůbec všude, kde se něco podobného prodává (třeba i u Alzáka).

Pro další info můžete sledovat můj Facebook

Nihilista na balkonu je pětice satirických povídek na aktuální témata, která hýbou současnou společností: dezinformace a konspirační teorie, soužití různých kultur, hodnotová a existenciální krize, efektivita vzdělávacího systému apod. Jedna z povídek, věnovaná byrokratizaci společnosti a reakci státu na krize, se s příchodem koronavirové pandemie stala paradoxně aktuálnější, než byla v době jejího vzniku.

Všechny tyto poměrně závažné problémy jsou v knížce uchopeny velmi odlehčenou formou, s notnou dávkou absurdního humoru. Hlavní výhodou jednotlivých povídek je, že žádná z nich není natolik dlouhá, aby u ní nedokázal vydržet i průměrný konzument dnešní internetové kultury.

Knížku je možné koupit v mém e-shopu i s podpisem autora

UPDATE: Pro velký úspěch papírové verze je teď Nihilista na balkonu k dostání i jako audiokniha. A ne jen ledajaká! Namluvila ji totiž plejáda hereckých a dabingových hvězd: Petr Čtvrtníček, Jana Stryková, Michal Holán, Vasil Fridrich, Petra Horváthová a Roman Mrázik. Najdete ji už teď v české (i slovenské) Audiotéce a také v Audiolibrixu.

Pro další info můžete sledovat můj Facebook.  

Ukázky z knížky